14-10-2016

19. inauguracja roku akademickiego w Zamiejscowym Ośrodku Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

W piątek 14 października br. uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. To 19. rok funkcjonowania Politechniki Rzeszowskiej w tym mieście.

Obecnie w Stalowej Woli kształci się 400 studentów studiujących na kierunkach mechanika i budowa maszyn oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. To studia I stopnia realizowane w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Od trzech lat odbywa się to w nowoczesnym budynku dydaktycznym wyposażonym w sale wykładowe, laboratoria komputerowe, bibliotekę i czytelnię. To miejsce rozwojowe i motywujące. Każdy studiujący w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli co miesiąc otrzymuje m.in. 300 zł tzw. stypendium motywacyjnego ufundowanego przez prezydenta Stalowej Woli. Podczas inauguracji w Stalowej Woli rektor Politechniki Rzeszowskiej, przemawiając do studentów, podkreślał: „To my na tej uczelni jesteśmy dla Was".

Autor: KH

fot. M. Misiakiewicz