25-08-2016

Rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej

Już ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Można się rejestrować do 14 września na stronie: rekrutacja.prz.edu.pl

W Stalowej Woli prowadzone są studia I-go stopnia (inżynierskie) na dwóch kierunkach - mechanika i budowa maszyn oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Absolwenci otrzymują tytuł inżyniera Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza z prawem wykonywania zawodu.
Studia w Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli to szereg korzyści, m. in. bogata oferta stypendialna: stypendium motywacyjne Prezydenta Stalowej Woli w wysokości od 300 do 450 zł miesięcznie*, stypendium socjalne do 660 zł miesięcznie,  stypendium naukowe do 660 zł miesięcznie, stypendium dla osób niepełnosprawnych 660 zł miesięcznie oraz dla najlepszych studentów stypendia motywacyjne fundowane przez lokalne firmy.
W ramach kierunku mechanika i budowa maszyn, który zdobył 9 miejsce w rankingu szkół wyższych Tygodnika Wprost, oferowane są następujące specjalności:

• komputerowo wspomagane wytwarzanie,
  • organizacja produkcji,
  • programowanie i automatyzacja obróbki.

Natomiast na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji (5 miejsce w rankingu szkół wyższych Tygodnika Wprost) studenci wybierają spośród trzech specjalności:

• zarządzanie procesami produkcyjnymi,
  • zarządzanie logistyczne,
  • organizacja i zarządzanie w przemyśle.

Prowadzone w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym PRz kierunki kształcenia są bardzo cenione przez stalowowolskie zakłady pracy. Umożliwiają odbycie płatnych staży i praktyk w lokalnych firmach, co często owocuje zdobyciem zatrudnienia.