04-06-2016

Zakończenie drugiego semestru Politechniki Dziecięcej

Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Rzeszowskiej od października 2015 roku jest koordynatorem Filii Politechniki Dziecięcej w Stalowej Woli. W czerwcu dwustuosobowa grupa dzieci zakończyła drugi semestr nauki. Studentem Politechniki Dziecięcej mógł być każdy uczeń szkoły podstawowej w wieku od 6 do 12 lat, zamieszkały na terenie powiatu stalowowolskiego. Wykłady odbywały się w pierwszą sobotę miesiąca w budynku Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

I tym razem nie zabrakło tematów, które zainteresowały małych słuchaczy – uczestnicy zajęć sprawdzili, czy każdy może zostać odkrywcą, co widzi ludzkie oko i co to jest anamorfoza, jak analizuje się krew oraz dowiedzieli się na czym polega interakcja komputer - człowiek.

Patrząc na entuzjazm i zaangażowanie tych małych studentów można mieć nadzieję, że w dorosłym już życiu wybiorą uczelnie techniczne, aby rozwijać swoje zainteresowania i zgłębiać wiedzę z zakresu nauk ścisłych.